• UDZIAŁ NASZEJ SZKOŁY W PROJEKCIE NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

• „PIĄTKA Z NARODOWYCH”

Miło nam poinformować, że od października 2022r. klasa IIb bierze udział w projekcie Narodowego Centrum Kultury "Piątka z Narodowych", którego  celem jest:

• poszerzenie świadomości na temat tańców narodowych;
            • wzbudzenie zainteresowania polskim folklorem;
            • zapoznanie z tradycją regionu krakowskiego, strojami, zwyczajami;
            • poznanie podstawowych kroków i figur krakowiaka, a także przybliżenie unikalnych zjawisk kulturowych regionu krakowskiego;
            • kształtowanie poprawnej postawy podczas tańca;
            • kształtowanie poprawnej emisji głosu podczas śpiewania piosenek;
            • wdrażanie do współpracy w grupie, kształtowanie poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie;
            • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

„ Piątka  z narodowych” to również Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych, który polega na zatańczeniu „Suity krakowskiej” do profesjonalnej choreografii Janusza Chojeckiego.

Klasa IIb pod kierownictwem Barbary Marek przygotowuje się do konkursu poprzez zajęcia wokalne, taneczne i plastyczne. Brała również udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w siedzibie zespołu Śląsk w Koszęcinie. Przed nami ostatnia tura przygotowań i zmagań z krakowiakiem - najtrudniejszym spośród pięciu tańców narodowych.