• Sukcesy sportowe ucznia klasy 8b

• Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie sportowym ucznia klasy 8b Macieja Maligłówki. Maciek na odbywających się 26 listopada 2022 roku Mistrzostwach Polski w Jujitsu Sportowym po zaciętych walkach zdobył brązowy medal. Maciek występował w konkurencji NOGI U-16 do 60 kg. Maciek reprezentuje Rudzki Klub Kyokushin Karate  sekcję Ju-Jitsu. Gratulujemy sukcesu :)

• Koncert interdyscyplinarny z cyklu Kalejdoskop „Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru”.

• 25 listopada uczniowie klasy IIb przenieśli się w baśniowy świat muzyki filmowej, uczestnicząc w katowickim NOSPR w Koncercie interdyscyplinarnym, gdzie muzyka spotyka się z różnymi dziedzinami muzyki i sztuki.

Muzyka jest integralną częścią filmu, jest jego duszą. Często niezauważalna – niczym ludzki oddech. A przecież bez oddechu nie ma życia. Bez muzyki film traci swój wyraz, klimat, dramaturgię. Przenosząc się w dźwiękowy świat kinematografii, dzieci odkrywały czym jest muzyka filmowa, jaką pełni rolę i czy może istnieć film bez muzyki. Magicznym wehikułem czasu odbyły podróż, rozpoczynając w czasach filmu niemego, lądując w świecie, w którym nie wyobrażamy sobie filmowej uczty bez najwyższej jakości ścieżki dźwiękowej, która na długo po zakończeniu projekcji i po zejściu filmu z ekranów, żyje własnym życiem, a słyszane i znane motywy natychmiast nasuwają skojarzenia z fabułą, bohaterem czy tytułem. Dzieci usłyszały w wykonaniu symfonicznym znane im motywy z uwielbianych przez nich filmów animowanych, jak i tematy wielkich produkcji filmowych. Już po pierwszych dźwiękach doskonale rozpoznawały muzykę z „Króla lwa”, „Pocahontas”, „Harry’ego Pottera”, „Piratów z Karaibów” i innych filmów, żywo reagując na usłyszaną melodię.

Udział w koncercie był dla dzieci okazją do obcowania z muzyką w najlepszym wydaniu, do rozwijania wrażliwości i pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie, jak również dał możliwość poznania jednej z najpiękniejszych i najlepszych sal koncertowych w Europie.

• TALENCIAKI

• Serdeczne dziękujemy za liczny udział w akcji zbierania Talenciaków. Punkty zostaną wymienione na nagrody, o czym z radością poinformujemy po otrzymaniu nagród :)

• Szlachetna Paczka

• Kochani Wolontariusze, Rodzice, Nauczyciele. ❤️

Odliczanie do weekendu Cudów - czas start! 🎁💌

Przygotowujemy szlachetną paczkę dla rodziny z Bytomia, Pani Patrycji, jej męża Mariusza i 4 letniej córeczki Zuzanny. Do obecnej trudnej sytuacji doprowadziła choroba męża - nowotwór. Przed pojawieniem się trudności rodzina prowadziła spokojne życie. Pan Mariusz pracował, jako stolarz na pełen etat, pani Patrycja do momentu pojawienia się córki również była aktywna zawodowo. Na codzień córka Zuzia chodzi do przedszkola. Małżeństwo nawet kilka razy w tygodniu uczęszcza do specjalistów. Po odliczeniach, rachunkach rodzinie pozostaje miesięcznie ok. 290 złotych na członka rodziny.

Potrzeby rodziny to:

- Żywność trwała: herbata, kawa, olej, cukier, kasza, mąka, ryż, makaron, owoce i warzywa w puszkach.

- Płatki owsiane, śniadaniowe, jęczmienne, mleko, woda, soki do wody, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, kukurydziane, przyprawy, miód.

- Środki czystości

Mydło / żel myjący

Płyn do płukania

Szampon

Proszek do prania

Pasta do zębów

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące

Kostki do zmywarki.

- Materiały szkolne.

🎁Szczególne upominki🎁

Patrycja: Zestaw do jogi

Mariusz: Książka psychologiczna.

Zuzanna: Kucyk Pony „Twilight Sparkle”. 🐴

Człowiek jest wielki nie poprzez to co posiada ale poprzez to czym się dzieli. ❤️💞

Zachęcamy do zaangażowania!

Podpisane dary imieniem i nazwiskiem dziecka prosimy składać u p. pedagog Kamili Niedobeckiej - Michałek i w sekretariacie szkoły.

Niechaj działa magia świąt! ❤️🎁🛍️🌟🌲🔥

DARY ZBIERAMY DO 8 GRUDNIA :)

• Święto Niepodległości

•  W dniu dzisiejszym, uczniowie naszej szkoły, podczas uroczystej akademii uczcili Dzień  Niepodległości. Dziękujemy  uczniom oraz  nauczycielom, za przygotowanie pięknej uroczystości.