• 📌Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły. ❤️

• Jak wiecie wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu odwiedzamy czasem naszych przyjaciół z DPS Dolomity Sucha Góra. 🧑‍🦳

Niestety, nasi przyjaciele w długie jesienne wieczory, szukają jakiś atrakcji i rozrywek.

I to właśnie MY możemy im pomóc w tym, że będzie trochę ciekawiej i weselej a długie jesienne wieczory nabiorą barw 🥰

Wobec tego organizujemy zbiórkę następujących rzeczy:

♟️Gry planszowe (kompletne, mogą być używane w dobrym stanie)

🃏karty do gry,

🧩 puzzle,

🎨🖌️🖍️ Materiały plastyczne jak kredki, pastele, farby, papiery kolorowe itd

🖼️ Tapety,

🎽👚 kawałki, ścinki materiałów,

🧶🧵🪡 wełna, włóczka, mulina.

🍭🧁🍫🥮🍪🫖☕🍯

Tego naszym seniorom zawsze brakuje a to taki miły gest ❤️

Chcielibyśmy pojechać tam z Wolontariuszami z okazji Mikołajek i wręczyć im podarki od Społeczności szkolnej SP 11 z okazji nadchodzących Świąt.

Podpisane dary prosimy składać na dyżurce, w sekretariacie lub u p. Pedagog do dnia 5.12.2023.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie 🎁💐❤️

P.S jeśli się uda, i zasypiecie nas Darami, herbatkami, i słodkościami to chętnie podzielimy się tym pięknym upominkiem również z Domem seniora

"Przyjaźń " w Tarnowskich Górach 🏠🥰

Z Wolontariackim pozdrowieniem pedagog

• "Czytam bo lubię"

​​​​​

W ramach realizacji w naszej szkole  innowacji pedagogicznej pt. „Czytam, bo lubię” uczniowie klasy 3 a odwiedzili Filię nr 4  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach, mieszczącą się przy ulicy Głównej 27.  Dzieci spotkały się tam z serdecznym przyjęciem pani bibliotekarki.

Pani Ania  przybliżyła dzieciom zawód bibliotekarza i funkcjonowanie biblioteki,  przypomniała o zasadach wypożyczania książek oraz zachęciła do systematycznego odwiedzania  biblioteki i  czerpania przyjemności
            z czytania. Uczniowie byli miło zaskoczeni, kiedy pani bibliotekarka pokazała  prezentację na temat  życia i twórczości  Wisławy Szymborskiej, przygotowaną  z okazji obchodów  100. rocznicy urodzin noblistki .  Później dzieci, podobnie jak poetka,  mogły spróbować swoich sił twórczych , wyklejając kolaż-  zabawną pocztówkę z wycinków z gazet.  Uczniowie  zaśpiewali piosenkę do słów wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy się nie zdarzy”, czym przyjemnie zaskoczyły panią bibliotekarkę.

Wizyta w tym wyjątkowym miejscu  bardzo się udała i pokazała, że  w bibliotece można spędzać czas nie tylko na czytaniu książek!