• Konkurs

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie"Geometria w Architekturze"

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach- plastycznej i multimedialnej. Z naszej szkoły wysłaliśmy prace plastyczne oraz jeden film.

Poniżej umieszczono link z filmem, który nagrała Maria Podzimska z klasy 6a.

Film przedstawia nie tylko geometrię w architekturze, ale promuje nasze piękne miasto. Sami zobaczcie!!!

Konkurs matematyczny

• VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pod hasłem „Małe jest piękne – perełki architektury i malarstwa Powiatu Tarnogórskiego”

• W środę 17 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach, odbył się finał      VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej,  pod hasłem „Małe jest piękne – perełki architektury i malarstwa Powiatu Tarnogórskiego”. Gościem specjalnym był artysta plastyk prof. Werner Lubos, artysta plastyk, który projektował wystrój wnętrz i witraże licznych zabytkowych kościołów (m.in. św. Wojciecha w Radzionkowie).

Uczennice klasy II a reprezentowały naszą szkołę w konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej, w kategorii plastycznej.

• II miejsce zdobyła Paulina Jurek.
            • III miejsce powędrowało do Laury Zawielak oraz Kingi Brynkus.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

• Uwaga!

• Prosimy, aby od dnia 22 kwietnia 2024 roku do odwołania, dzieci świetlicowe przyprowadzać i odbierać  wyłącznie poprzez wejście główne do szkoły.

Wejście od strony świetlicy będzie tymczasowo nieczynne.

• POMAGANIE USKRZYDLA

• Dnia 08.04.2024 z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia, odbył się w naszej szkole III Ogólnopolski Dzień Piżamki. 🧚👼Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi ciężko chorymi. Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.Nasi uczniowie okazali się być tego dnia Aniołami w piżamach. ❤️😍W ramach obchodów tego dnia, odbył się:- Koleżeński kiermasz zdrowych przekąsek 🍏🍎🥝🍐-  (serdecznie dziękuję zaangażowanym uczniom i ich wspaniałym rodzicom-  było zdrowo i smacznie - Bieg w piżamach,- Konkurs plastyczny.W ramach biegu i koleżeńskiego kiermaszu, tym dniu udało się nam zebrać 500 zł 💸które zostały przekazane na konto fundacji @Gdy liczy się czas.W ramach konkursu plastycznego, Komisja konkursowa wybrała następujących laureatów:I miejsce: Kinga Kłosek 8a i Zofia Mrugała 7a,🥇II miejsce: Milena Bramorska 6a,🥈III miejsce: Jan Solik 4a. 🥉Nagrody będą wręczone jutro o godzinie 11.30 w bibliotece szkolnej.Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym za udział! ❤️🧚