• Gratulacje!

• BRAWO, BRAWO BRAWO 👏👏👏21.04 odbył się POWIATOWY KONKURS O ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ - "KOLEJ NA KOLEJ CZYLI O KOLEI PO KOLEI". Uczennice z klasy 8A -  Nicola Olekszyk i Emilia Podzimska zdobyły w konkursie 1 miejsce 🥇Gratulujemy serdecznie🎉🎉🎉 i cieszymy się bardzo z tak wielkiego sukcesu. 😀😀😀W kategorii klas młodszych w konkursie plastycznym Laura Zawielak z klasy 1a zdobyła 2 miejsce. Również serdecznie  GRATULUJEMY 👏👏👏

• GRATULUJEMY !!!

• Dnia 13.04.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tarnowskich Górach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "NIECH PARA SIĘ POSTARA".

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVa
            Marcel Niżewski i Franek Gdawiec, którzy zajęli I miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kochani!

• Już są!

Dotarły do nas już wszystkie nagrody, które otrzymaliśmy za zebrane przez Was talenciaki :)

Dzięki akcji szkoła otrzymała nowe pomoce dydaktyczne:

- laptop

- głośnik

- koszulki sportowe (znaczniki drużyn)

- zegary edukacyjne

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangażowanie :)

• ​​​​​​

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka objawiający się różnicami
            w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań.

Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie.
            Autyzm daje zmysłom błędne wskazówki, osoby te inaczej odbierają światło, obraz, dźwięki, odmiennie odczuwają dotyk, zapach, smak, ból, ale mają także wyjątkowe zdolności, zainteresowania i upodobania.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim. To właśnie kolor niebieski stał się symbolem autyzmu. Dlaczego? Na temat ten istnieje wiele domysłów. Niebieski to symbol niewinności, nadziei.

W geście solidarności zachęcamy uczniów naszej szkoły do wykonania fotografii, na których znajdą się niebieskie elementy (można ubrać niebieską koszulkę, wykonać serce z papieru w tym kolorze, można wykorzystywać gadżety, np. balony, niebieskie lampki, itp.). Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia☺ Zdjęcia prosimy wysyłać na maila: agnieszkawilkSP11@wp.pl  do dnia 21.04.2023 r. Z nadesłanych zdjęć utworzymy piękną galerię na stronie szkoły, a jeśli będzie ich więcej to również wystawę w szkole.

UWAGA KONKURS!

Ponadto wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Waszym zadaniem będzie wykonanie plakietki - przypinki nawiązującej do tematyki autyzmu. Prace można składać w świetlicy u pani Małgorzaty Knopek lub u pani Agnieszki Wilk (sala 28) do dnia 21 kwietnia 2023 r. Plakietkę wykonujemy techniką płaską, na sztywnej kartce, o okrągłym kształcie nie przekraczającym formatu A5. Liczy się pomysłowość, estetyka, samodzielność wykonania, zgodność z tematem. Na zwycięzców czekają nagrody.

Inspiracji do swej pracy możecie poszukać oglądając poniższe filmiki poruszające tematykę autyzmu:

Amazing things Happen - Polish (Narrated by Kayah) - Bing video

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Bing video

Autyzm. Chcemy być sobą! - Bing video

• Dzień Piżamki

• W czwartek 30 marca nasi uczniowie  dołączyli do grona  cudownych Aniołów w Piżamach w ramach organizowanego w Naszej szkole Ogólnopolskiego Dnia Zdrowia w zakresie którego odbył się dzisiaj Dzień Piżamki. 😴🥳🤪

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Dzięki wielkiej serdeczności i zaangażowaniu rodziców, zorganizowaliśmy również kiermasz zdrowych ale jakże smacznych 🤗🤤i kolorowych przekąsek🍏🍌🥗 z którego dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji @Gdy liczy się czas. Fundacja ta objęła naszą akcję honorowym patronatem.

Fotorelacja w galerii ❤️

Dziękujemy!

Kamila Niedobecka - Michałek

Mariola Milejska