• Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Klasy VI - VIII

Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich

zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 8:00

• MŁODZI ARTYŚCI NASZEJ SZKOŁY ZATAŃCZYLI SUITĘ KRAKOWSKĄ NA SCENIE DOMU KULTURY KADR W WARSZAWIE

• 1 czerwca uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w Warszawie, wśród dwudziestu najlepszych szkół z całej Polski. Dzieci z klasy IIb zatańczyły „Suitę krakowską” w pięknym stylu. Udowodniły, że są bardzo muzykalne, mają dobre wyczucie sceniczne i potrafią się zmobilizować – co można było zobaczyć podczas prezentacji. Dodatkową satysfakcję daje świadomość, iż nasze dzieci były w finale jednymi z najmłodszych, a zatańczyły krakowiaka bez żadnych uproszczeń w choreografii oraz korzystały z profesjonalnego podkładu muzycznego. Podjęły trudność, którą zaprezentowali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, dodatkowo - z ludowego koła tanecznego.

5 czerwca na antenie Polskiego Radia, podczas audycji Jedynka Dzieciom można było usłyszeć wypowiedzi naszych dzieci, które po raz pierwszy udzielały wywiadu. Opowiadały o swoich wrażeniach podczas trwania konkursu Narodowego Centrum Kultury „Piątka z narodowych”.

Dwudniowy pobyt w stolicy Polski był nagrodą za całoroczną pracę. Prezentacja na żywo, spotkanie z innymi zespołami oraz doświadczenie sceniczne na pewno przyniosą efekty w dalszym rozwoju.

Dziękujemy Wydziałowi Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach za pokrycie kosztów przejazdu do Warszawy. Podziękowania kierujemy również do Centrum Kultury Karolinka za wypożyczenie strojów krakowskich. Zakwaterowanie w Warszawie sfinansowało Narodowe Centrum Kultury.