• Kochani!

• Akcja "Kolorowe kredki" dobiegła końca.Ogromne podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która tak aktywnie przyłączyła się do akcji. Zebraliśmy kilkaset kredek,które dostaną drugie życie😉 Kredki zostały odesłane do organizatora-Szkoły Podstawowej w Zagościncu.Tam  zostaną odrestaurowane i przekazane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Te, które są w gorszym stanie, będą przerabiane na kredkowe małe dzieła: kredkowa biżuteria  i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Przykłady kredkowych dzieł możecie podziwiać na zdjęciach.P.S. Specjalne podziękowania dla klasy 3a za pomoc w segregacji kredek.

• "Poznaj Polskę"

• Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Całkowity koszt zadania wynosi 22 680 zł.

Wyjazdy uczniów będą realizowane od września 2023 roku.

• IV Gminny Konkurs Językowo - Plastyczny

• Informujemy, że IV Gminny Konkurs Językowo - Plastyczny został rozstrzygnięty.

Oto wyniki:

Kategoria klas IV - VI:

1. Maja Raniewicz SP nr 11

2. Zofia Mrugała SP  nr 11

3. Hanna Bach SP nr 5

Wyróżnienie: Emilia Lukoszek SP nr 14

Kategoria klas VII - VIII:

1. Nicola Olekszyk SP nr 11

2. Aleksandra Bursig SP nr 9

3. Natalia Zawielak SP nr 11

Wyróżnienie: Wiktoria Dragon SP nr 10

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

• Kochani!

• Zapraszamy do udziału w III edycji Programu Świadomość Procentuje. Zapisać można się do końca maja klikając w link:https://swiadomoscprocentuje.pl/zapisy-2023/zapisy-indywidualne

Na zdjęciach szczegółowy program bezpłatnych ciekawych, wartościowych spotkań on -line dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, uczniów.

• Rozbudowa szkoły

• Informujemy, że w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy Urząd Miejski w Tarnowskich Górach wyłonił
            w drodze przetargu wykonawcę oraz podpisał z nim umowę. W dniu wczorajszym architekci przekazali zamawiającemu do akceptacji dokumentację projektową. W kolejnym etapie zostanie złożony wniosek na pozwolenie na budowę.

Prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej w czasie wakacji, dlatego prosimy Rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, które będą przebywać na boisku lub w okolicach szkoły, gdyż ogrodzony plac budowy na pewno będzie budził zainteresowanie dzieci.

W trakcie budowy zajęcia w szkole będą odbywać się normalnie. Prace będą wykonywane tylko na zewnątrz. Połączenie nowo budowanego segmentu z istniejącym budynkiem ma się odbyć w czasie wakacji roku 2024. Zakończenie prac budowlanych według zapewnień wykonawcy planowane jest na przełom roku 2024 i 2025. Nasza szkoła będzie miała wtedy do dyspozycji sześć dodatkowych sal dydaktycznych oraz gabinety do zajęć specjalistycznych. Ta ilość zapewni uczniom komfortowe warunki do nauki i możliwość większej elastyczności
            w układaniu planu lekcji.

Poniżej przedstawiamy wizualizację nowego segmentu szkoły.

• ZATAŃCZYLI KRAKOWIAKA NA SZÓSTKĘ - POJADĄ DO WARSZAWY

• Z ogromną radością informujemy, że dobiegł końca pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu "Piątka z Narodowych". Spośród nadesłanych prezentacji konkursowych Jury wyłoniło 20 szkół, które zaprezentują "Suitę krakowską" podczas przesłuchań na żywo 1 czerwca w Warszawie. Wśród nich znalazła się nasza szkoła. Jest to dla nas duży sukces, zwłaszcza, że do konkursu przystąpiło 158 szkół z całej Polski.

Dzieci z klasy IIb zatańczyły najtrudniejszy spośród pięciu tańców narodowych z ogromną precyzją. Wykazały się nie tylko muzykalnością i umiejętnościami tanecznymi, ale też dobrą prezencją artystyczną.

Tańce narodowe są skarbnicą naszej kultury i wyrazem patriotyzmu, są nierozerwalnie związane z dziejami Polski. Dzięki dodatkowym zajęciom artystycznym udało się zaszczepić w dzieciach zainteresowanie polskim folklorem, a tym samym szeroko pojęty patriotyzm. Taniec pozwala w radosny i niewerbalny sposób wprowadzić dzieci w świat narodowej tradycji, kochania tego co nam najbliższe - miasta, regionu, Ojczyzny.

Bardzo dziękuję osobom, które od początku były mi pomocne: Pani Dyrektor za wsparcie, Pani Małgosi Knopek za pomoc w wykonaniu strojów krakowskich, Pani Madzi Arndt za przygotowanie nagłośnienia, bez którego umiejętności wokalne naszych uczniów nie byłyby zauważone, Panu Januszowi i Adamowi za pomoc w przygotowaniu scenografii oraz Rodzicom - Pani Zdebel i Pani Beresce za pomoc podczas nagrania.

Barbara Marek