• Konkurs plastyczny "Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec"

          • Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dzieci i młodzieży z ośrodków zajęciowych, warsztatów, fundacji, stowarzyszeń i świetlic środowiskowych.

            Organizatorem konkursu jest Archidiecezjalna Komisja ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej, Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Akademia Ekumeniczna w Katowicach, IV Liceum Ogólnokształcące im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej oraz Inicjatywa Oecumenica Silesiana.

            Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez uczestników pracy plastycznej o tematyce biblijnej, uwzględniającej tegoroczny temat, który został zaczerpnięty z Nowego Testamentu: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec“ (Łk 6,36 BE)

            Forma i technika wykonania prac konkursowych:

            a) dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz dzieci i młodzieży z ośrodków zajęciowych, warsztatów, fundacji, stowarzyszeń, świetlic środowiskowych:

            praca powinna być wykonana w technice malarskiej – farby; format: A4;

            Termin przekazania prac konkursowych – do dnia 17 maja 2021 r. na adres: Parafia Św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej ul. św. Królowej Jadwigi 8, 41-704 Ruda Śląska 4 (Orzegów).

            Prace konkursowe w postaci grafiki komputerowej (w formacie JPG, TIFF) należy nadesłać na adres e-mail: os@oecumenica-silesiana.pl <mailto:os@oecumenica-silesiana.pl> - do dnia 17 maja 2021 r.

            Informacja o laureatach zostanie zamieszczona w formie elektronicznej w dniu 31.05.2021 r. na stronie internetowej www.katowice.luteranie.pl <http://www.katowice.luteranie.pl/> oraz http://oecumenica-silesiana.pl <http://oecumenica-silesiana.pl/> (zakładka – wydarzenia ekumeniczne)

            Odpowiedzialny za konkurs - organizator:

            Ks. dr Adam Palion

            tel: 691 791 202

            email: os@oecumenica-silesiana.pl <mailto:os@oecumenica-silesiana.pl>

            ZAŁĄCZNIKI:

            Rodo_KB_2021.doc

            Regulamin_KB_2021..doc

            Metryczka.doc

          • Konsultacje dla uczniów klas 8

            • Konsultacje dla uczniów klas ósmych odbywają się na terenie szkoły z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego
              Aleksandra Szmid- środa godz.15.00
              Izabela Pałuchowska- środa godz. 13.30
              Dorota Opara-Krupa- wtorek godz. 15.00
              Jolanta Zientkowska- środa godz. 14.45
              Marcin Rytczak- środa godz. 14.30
            • Co najmniej dzień wcześniej uczeń zgłasza nauczycielowi prowadzącemu zajęcia chęć uczestniczenia w konsultacjach. W uzasadnionych przypadkach konsultacje mogą być prowadzone na Teams.
            • Zgłoszenie udziału w konsultacjach odbywa się drogą elektroniczną poprzez dziennik Vulcan lub aplikację Teams. Informacja  powinna zawierać konkretny zakres materiału, który uczeń chce omówić z nauczycielem.
            • Konsultacje są dla osób chętnych.
            • Konsultacje odbywają się w małych grupach – do 5 osób.
            • W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych osoby uczestniczące w konsultacjach zobowiązane są do rygorystycznego przestrzegania reżimu sanitarnego (maseczki, dystans, częste mycie i dezynfekcja rąk, itd.).
            • Zgodnie z wytycznymi GIS obowiązuje zakaz gromadzenia się także przed i po konsultacjach
          • Organizacja nauczania w dniach 22.03.-11.04.

          • W związku z wprowadzeniem w całym kraju nauki zdalnej dla klas I-III szkół podstawowych od 22 marca do 11 kwietnia  oraz w związku z przedłużeniem nauki zdalnej dla klas IV-VIII informuję, że:
            1. w klasach IV - VIII kształcenie na odległość odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.
            2. w klasach I – III lekcje odbywać się będą:
            - w czasie rzeczywistym (on line), przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Każdy nauczyciel w kalendarzu aplikacji Teams zaplanuje swoje zajęcia. Lekcje rozpoczynać się będą zgodnie z „dzwonkiem” i w celu zapewnienia zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem będą trwały do 30 minut oraz z pracy własnej ucznia po zakończeniu połączenia. Wszyscy uczniowie naszej szkoły posiadają bezpłatne konta OFFICE 365. Dają one możliwość korzystania przez przeglądarkę internetową z aplikacji Microsoftu na stronie www.office.com Konta, z których korzystaliśmy podczas zdalnego nauczania są aktywne, więc loginy i hasła uczniów nie uległy zmianie.
            - w wyjątkowych sytuacjach nauczyciel ma możliwość organizowania zajęć poprzez przekazywanie treści programowych za pomocą innych dostępnych środków komunikacji. Zadania i materiały, które nauczyciele będą kierować do uczniów umieszczone będą w dzienniku elektronicznym w zakładce „Zadania domowe”.

            W związku z powyższym proszę raz jeszcze sprawdzić logowanie na w/w platformę. W razie problemów proszę o kontakt z dyrektorem.
             

            Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN  w dniach od 22.03.2021r. do 11.04.2020r. szkoły podstawowe zobowiązane są do zapewnienia opieki uczniom klas 1-3, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z prośbą do rodziców, którzy zaangażowani są w wyżej wymienioną działalność, a których dzieci klas 1-3 wymagają opieki, o niezwłoczne zgłoszenie takiej potrzeby w sekretariacie. Informacje te są niezbędne dla zapewnienia odpowiedniej liczby opiekunów. Rodzic przy zapisaniu dziecka do świetlicy zobowiązany jest podpisać stosowne oświadczenie.

             

        • UWAGA KONKURS
          • UWAGA KONKURS

          • Zapraszamy serdecznie uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie plastyczno-językowym "Osterwünsche für die Osterkarte" organizowanym przez naszą szkołę. Uczestnicy konkursu muszą wykonać pracę indywidualną (w dowolnej  technice  plastycznej) przedstawiającą własną wizję kartki wielkanocnej wraz z krótkimi życzeniami w j. niemieckim.

            Technika wykonania pracy, do wyboru: np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage, techniki mieszane.

            Format pracy: A5

            Termin dostarczania zdjęć prac plastycznych upływa 30.03.2021r. sp11tgory@interia.pl

            Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

          • „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry”

          • Projekt „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs).

            CEL: Poprawa jakości procesu kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnowskie Góry, umożliwiająca zwiększenie szans edukacyjnych 1867uczniów(897K) poprzez:

            - organizację zajęć przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności, w tym wsparcie ucznia ze specjalnymi potrzebami,

            - organizację zajęć prowadzonych metodą eksperymentu przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji matematyczno-przyrodniczych,

            - wzrost kompetencji 288 n-li (260K) w zakresie zgodnym z zaplanowanym wsparciem na rzecz uczniów - wzbogacenie zaplecza dydaktycznego szkoły, wyposażenie szkolnych pracowni i wdrożenie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

            ZADANIA:

            Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację:

            -zajęć wyrównawczych, rozszerzających podstawę programową, kół zainteresowań oraz pozaszkolnych, specjalistycznych, doradztwa edukacyjnego

            -zajęć prowadzonych metodą eksperymentu

            -podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli

            -wyposażenie i doposażenie bazy dydaktycznej w sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych

            EFEKTY: Nabycie przez uczniów i nauczycieli pożądanych kompetencji i kwalifikacji oraz podniesienie jakości kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych Gminy Tarnowskie Góry

            OKRES REALIZACJI: 01.05.2019 r. - 31.12.2020 r.

             

            Wartość całkowita 2 653 012,31 PLN

            Dofinansowanie 2 387 711,08 PLN

            w tym ze środków UE 2 255 060,46 PLN

          • Nabór na rok szkolny 2021/2022 do klas pierwszych

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach ogłasza od 1 marca 2021 roku nabór do klas I na rok szkolny 2021/2022.

             W załącznikach znajduje się ogólna informacja o rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry zgodnie z Zarządzeniem nr 1103/2021 Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry z dnia 08.01.2021 r. oraz wnioski i załączniki dla kandydatów do klas I z obwodu oraz dla kandydatów spoza obwodu.

             

             

             

          • Diecezjalny Konkurs Literacki z ok. 80. rocznicy męczeńskiej śmierci kleryka Alfonsa Mańki OMI (1917-1941). Hasło konkursu: „Będę wierny Bogu aż do śmierci".

          • Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież od VII kl. SP do klas maturalnych, oraz dorośli.

            Konkurs obejmuje 2 działy: poezję i prozę (szczegółowe informacje zawiera regulamin w załączeniu do emaila). Należy pamiętać, że Konkurs nie obejmuje biografii kandydata na ołtarze, a jedynie dotyczy aspektu aksjologicznego, a więc wartości, które reprezentował w swoim życiu śp. Alfons Mańka.

            Prace można nadsyłać do 19 marca 2021 r.

            Przewidziano atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, także dla nauczycieli – opiekunów. Nagrodzone prace konkursowe zostaną opublikowane w pamiątkowej książce.

            Uczniowie biorący udział w konkursie są proszeni o zgłoszenie tej informacji swojemu katechecie.

            Notka o kl. Alfonsie Mańce:

            Kleryk Alfons Mańka pochodził z Lisowic k. Lublińca. Cechowała go niezwykła wytrwałość w dążeniu do celu, którym było osiągnięcie świętości w zakonie. Zostawił po sobie notatki, w których opisywał dzieje swojego życia duchowego.  Dziś są zebrane w Dzienniczku duchowym (do wglądu na stronie internetowej par. św. Jana Nepomucena w Lisowicach https://parafialisowice.pl.tl/Dzienniczek-Duchowy.htm  ) Napisał M.in.: „chcę stać się świętym, niech mnie to kosztuje ile chce." Ostatecznie kosztowało go to życie! Życie i przesłanie kleryka Alfonsa Mańki to ogromnie wartościowe źródło postaw i idei dla współczesnych młodych ludzi.

            Kleryk Alfons może być patronem dążących do celu jak również niezdecydowanych, kim chcą w życiu zostać? Trwają procedury do procesu beatyfikacyjnego kl. Alfonsa, który może stać się pierwszym Błogosławionym z terenu Diecezji Gliwickiej.

            Załączniki

            Regulamin_Konkursu_Diecezjalnego_sp._kleryk_Manka.docx

            ZGODA_UDZIAL_RODO_KONK_KL.MANKA_MLODZIEZ.pdf

            ZGODA_UDZIAL_RODO_KONK_KL.MANKA_DOROSLI.pdf

          • Organizacja pracy szkoły od 18.01.2021

          • W związku ze zmianą w dniu 13.01.2021r. Rozporządzenia MEiN informuję:

            1. Uczniowie klas I-III od dnia 18.01.2021r. uczą się w szkole stacjonarnie. W szkole bez zmian funkcjonuje świetlica zapewniająca opiekę uczniom klas I-III. Lekcje odbywać się będą zgodnie z planem obowiązującym przed feriami. W celu minimalizacji kontaktu uczniów między poszczególnymi oddziałami zmianie ulegają sale lekcyjne, wejścia do szkoły, miejsce szatni itp. Szczegółowe procedury oraz zmiany znajdują się poniżej. 

            Od poniedziałku rozpoczynamy również wydawanie obiadów. Cena obiadu w tym roku to 4,50zł. Jeśli ktoś z Państwa chce wprowadzić zmiany do harmonogramu żywienia swojego dziecka, to prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem.

            2. Zdalne nauczanie odbywać się będzie w klasach IV- VIII:

            - w czasie rzeczywistym (on line), przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Każdy nauczyciel w kalendarzu aplikacji Teams zaplanuje swoje zajęcia. Lekcje rozpoczynać się będą  zgodnie z „dzwonkiem” i w celu zapewnienia zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem będą trwały do 30 minut oraz z pracy własnej ucznia po zakończeniu połączenia.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły posiadają bezpłatne konta OFFICE 365. Dają one możliwość  korzystania przez przeglądarkę internetową z aplikacji Microsoftu na stronie www.office.com Konta, z których korzystaliśmy podczas zdalnego nauczania są aktywne, więc loginy i hasła uczniów nie uległy zmianie.

            - w wyjątkowych sytuacjach nauczyciel ma możliwość organizowania zajęć poprzez przekazywanie treści programowych za pomocą innych dostępnych środków komunikacji. Zadania i materiały, które nauczyciele będą kierować do uczniów umieszczone będą w dzienniku elektronicznym w zakładce „Zadania domowe”.

            3. W związku z powyższym proszę raz jeszcze sprawdzić logowanie na w/w platformę. W razie problemów proszę o kontakt z dyrektorem. W przypadku innych problemów technicznych,  takich jak: słaba jakość łączy internetowych w domu lub brak sprzętu komputerowego proszę o kontakt z wychowawcą klasy. W takim przypadku będziemy organizować nauczanie zdalne na terenie szkoły.

             

        • Drodzy Rodzice
          • Drodzy Rodzice

          • Zgodnie z nowymi obostrzeniami od poniedziałku 9.11.2020r. do piątku 29.11.2020r. uczniowie klas 1-3 przechodzą na zdalne nauczanie, zaś uczniowie klas 4-8 kontynuują naukę zdalną.
            Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 5.11.2020r. od 9.11.2020r. szkoły podstawowe zobowiązane są do zapewnienia opieki uczniom klas 1-3, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
            W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z prośbą do rodziców, którzy zaangażowani są w wyżej wymienioną działalność, a których dzieci klas 1-3 wymagają opieki, o zgłoszenie takiej potrzeby poprzez dziennik elektroniczny wicedyrektorowi szkoły.
            W momencie przyprowadzenia dziecka do świetlicy rodzic zobowiązany jest podpisać stosowne oświadczenie.
            W wiadomości do wicedyrektora prosimy o określenie dni i godzin, w których opieka będzie wymagana. Informacje te są niezbędne dla zapewnienia odpowiedniej liczby opiekunów.

          • Nauczanie zdalne 9-27.11.2020

          • W związku z wprowadzeniem w całym kraju nauki zdalnej dla klas I-III szkół podstawowych od 9 listopada do 27 listopada (z możliwością przedłużenia) oraz w związku z przedłużeniem nauki zdalnej dla klas IV-VIII informuję, że:

            1. w klasach IV - VIII kształcenie na odległość odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

            2. w klasach I – III lekcje odbywać się będą:

            - w czasie rzeczywistym (on line), przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Każdy nauczyciel w kalendarzu aplikacji Teams zaplanuje swoje zajęcia. Lekcje rozpoczynać się będą  zgodnie z „dzwonkiem” i w celu zapewnienia zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem będą trwały do 30 minut oraz z pracy własnej ucznia po zakończeniu połączenia.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły posiadają bezpłatne konta OFFICE 365. Dają one możliwość  korzystania przez przeglądarkę internetową z aplikacji Microsoftu na stronie www.office.com Konta, z których korzystaliśmy podczas zdalnego nauczania są aktywne, więc loginy i hasła uczniów nie uległy zmianie.

            - w wyjątkowych sytuacjach nauczyciel ma możliwość organizowania zajęć poprzez przekazywanie treści programowych za pomocą innych dostępnych środków komunikacji. Zadania i materiały, które nauczyciele będą kierować do uczniów umieszczone będą w dzienniku elektronicznym w zakładce „Zadania domowe”.

             

            W związku z powyższym proszę raz jeszcze sprawdzić logowanie na w/w platformę. W razie problemów proszę o kontakt z dyrektorem. 

             

            Jeśli po ukazaniu się rozporządzenia MEN pojawią się nowe informację, to poinformuję Państwa w wiadomości przez dziennik elektroniczny.

          • Organizacja nauczania od 26.10.2020r.

          • W związku z wprowadzeniem w całym kraju nauki zdalnej dla klas IV-VIII szkół podstawowych od 26 października do 8 listopada (z możliwością przedłużenia) informuję:

            1. Uczniowie klas I-III uczą się bez zmian, tj. stacjonarnie. W szkole bez zmian funkcjonuje świetlica zapewniająca opiekę uczniom kas I-III.

            2. Zdalne nauczanie odbywać się będzie w klasach IV- VIII:

            - w czasie rzeczywistym (on line), przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Każdy nauczyciel w kalendarzu aplikacji Teams zaplanuje swoje zajęcia. Lekcje rozpoczynać się będą  zgodnie z „dzwonkiem” i w celu zapewnienia zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem będą trwały do 30 minut oraz z pracy własnej ucznia po zakończeniu połączenia.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły posiadają bezpłatne konta OFFICE 365. Dają one możliwość  korzystania przez przeglądarkę internetową z aplikacji Microsoftu na stronie www.office.com Konta, z których korzystaliśmy podczas zdalnego nauczania są aktywne, więc loginy i hasła uczniów nie uległy zmianie.

            - w wyjątkowych sytuacjach nauczyciel ma możliwość organizowania zajęć poprzez przekazywanie treści programowych za pomocą innych dostępnych środków komunikacji. Zadania i materiały, które nauczyciele będą kierować do uczniów umieszczone będą w dzienniku elektronicznym w zakładce „Zadania domowe”.

            3. W związku z powyższym proszę raz jeszcze sprawdzić logowanie na w/w platformę. W razie problemów proszę o kontakt z dyrektorem. W przypadku innych problemów technicznych,  takich jak: słaba jakość łączy internetowych w domu lub brak sprzętu komputerowego proszę o kontakt z wychowawcą klasy. W takim przypadku będziemy organizować nauczanie zdalne na terenie szkoły.

            4. Z informacji uzyskanych podczas wideokonferencji z Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty wynika, że w sobotę i niedzielę mogą być podawane nowe wytyczne dot. pracy szkół dlatego proszę o częste sprawdzanie w te dni wiadomości na dzienniku.

             

          • Konkurs biblijny oraz literacko-plastyczny "Nie lękajcie się"

          • 1. Biblijny z Dziejów Apostolskichkl. IV-V - etap szkolny w najbliższy piątek 23.10.2020kl.
            VI-VIII - etap szkolny 19.11.2020

            XXVI DIECEZJALNY K O N K U R S  W I E D Z Y  B I B L I J N E J

            dla klas IV-V szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

            Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezus, a wielka łaska spoczywała na wszystkich (Dz 4, 33)

            HONOROWY PATRONAT

            Jego Ekscelencja Biskup Diecezjalny

            ADRESACI

            Uczniowie klas IV – V szkół podstawowych

            ORGANIZATORZY

            Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

            Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach

            Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach

            Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej

            Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

            KOORDYNATORZY KONKURSU

            · koordynatorzy rejonowi/dekanalni: osoby wyznaczone przez organizatora

            · koordynatorzy szkolni: nauczyciele religii poszczególnych szkół

            CELE KONKURSU

            · poznanie treści księgi Dziejów Apostolskich

            · ukazanie Biblii jako źródła wiary

            · pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane słowo Boże

            · zachęcenie uczniów do indywidualnej lektury Pisma Świętego

            ZASADY ZGŁOSZENIA

            Szczegółowe zasady przyjmowania zgłoszeń ustala organizator w diecezji

            ETAP SZKOLNY

            Dnia 22.10.2020 r. katecheci przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały dostępne w Wydziale Katechetycznym.

            Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników. Szkolny koordynator konkursu odsyła protokół do koordynatora rejonowego/dekanalnego do dnia 6.11.2020 r.

            ETAP REJONOWY /DEKANALNY

            Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej w dniu 26.11.2020 r. według zasad podanych przez organizatora właściwej diecezji, w oparciu o materiały dostarczone przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Komisja rejonowa/dekanalna do 3.12.2020 r. przesyła do Wydziału Katechetycznego protokół. Liczbę uczestników awansujących z rejonu/dekanatu do finału diecezjalnego ustala Wydział Katechetyczny w danej diecezji.

            FINAŁ DIECEZJALNY

            Odbędzie się w diecezjach w dniu 4.03.2021 r. Finał zostanie przeprowadzony w formie pisemnej, w oparciu o materiały dostarczone przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Komisja diecezjalna może podjąć decyzję o przeprowadzeniu ustnej dogrywki w celu wyłonienia zwycięzców.

            KOMISJE POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW KONKURSU

            · etap szkolny – nauczyciele religii, duszpasterze, przedstawiciele grona pedagogicznego

            · etap rejonowy/dekanalny – dekanalni koordynatorzy konkursów biblijnych, rejonowi wizytatorzy katechizacji, księża dziekani, diecezjalni doradcy metodyczni religii, nauczyciele religii, duszpasterze

            · finał diecezjalny – osoby powołane przez diecezjalnego organizatora konkursu

            TERMINY

            Etap szkolny – 22 października 2020 r.

            Etap rejonowy/dekanalny – 26 listopada 2020 r.

            Finał diecezjalny – 4 marca 2021 r.

            LITERATURA

            Etap szkolny

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            Etap rejonowy/dekanalny

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Wstęp do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Przypisy do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            Finał diecezjalny

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Wstęp do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Przypisy do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Słownik (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            XXVI WOJEWÓDZKI K O N K U R S  W I E D Z Y  B I B L I J N E J

            dla klas VI-VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

            Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom (Dz 16, 31)

            HONOROWY PATRONAT Jego Ekscelencja Biskup Diecezjalny dr Grzegorz Kaszak

            ADRESACI

            Uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych

            ORGANIZATORZY

            Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

            KOORDYNATORZY KONKURSU

            · koordynatorzy diecezjalni: – Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach, Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, Wydział Katechetyczny Kurii Bielsko-Żywieckiej, Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

            · koordynatorzy rejonowi/dekanalni: osoby wyznaczone przez organizatora

            · koordynatorzy szkolni: nauczyciele religii poszczególnych szkół

            CELE KONKURSU

            · Poznanie treści księgi Dziejów Apostolskich

            · Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina

            · Kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o słowo Boże

            · Zachęcenie do większej aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły

            · Kształtowanie umiejętności samodzielnego pogłębiania wiedzy religijnej i rozwijania zainteresowań

            ZASADY ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE

            Zgłoszenie szkoły do konkursu katecheci przesyłają do Wydziału Katechetycznego diecezji, na terenie której znajduje się szkoła. Szczegółowe zasady przyjmowania zgłoszeń (termin, formularz zgłoszeniowy itp.) ustala koordynator diecezjalny.

            ETAP SZKOLNY

            Dnia 19.11.2020 r. katecheci przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały przekazane przez koordynatora diecezjalnego.

            Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników. Zostają oni zgłoszeni pisemnie (protokół) do koordynatora rejonowego/diecezjalnego do dnia 27.11.2020 r.

            ETAP REJONOWY /DEKANALNY

            Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej w dniu 14.01.2021 r. według zasad podanych przez koordynatora diecezjalnego, w oparciu o materiały dostarczone przez

            organizatora. Do finału wojewódzkiego przechodzi 12 najlepszych uczestników z diecezji, wyłonionych przez Diecezjalną Komisję Kwalifikacyjną na podstawie liczby zdobytych punktów. Komisja przesyła protokół do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu do dnia 05.02.2021 r. Obowiązek zawiadomienia osób zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego spoczywa na koordynatorach diecezjalnych.

            FINAŁ WOJEWÓDZKI

            Finał konkursu odbędzie się w Sosnowcu w dniu 08.04.2021 r.

            KOMISJE POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW KONKURSU

            · etap szkolny – nauczyciele religii, duszpasterze, przedstawiciele grona pedagogicznego szkół

            · etap rejonowy/dekanalny – osoby wyznaczone przez koordynatora diecezjalnego

            · finał wojewódzki – osoby powołane przez organizatora konkursu

            TERMINY

            Etap szkolny – 19 listopada 2020 r.

            Etap rejonowy/dekanalny – 14 stycznia 2021 r.

            Finał wojewódzki – 8 kwietnia 2021 r.

            LITERATURA

            Etap szkolny:

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            Etap rejonowy/dekanalny:

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Wstęp do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Przypisy do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            Finał wojewódzki:

            · Dzieje Apostolskie (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Wstęp do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · Przypisy do Dziejów Apostolskich (Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Poznań 2000)

            · C. Bissoli, Pawłowa misja koncentruje się na miastach, [w:] Biblia dla każdego. Tekst –komentarz – ilustracje, t. IX (Nowy Testament I), Wydawnictwo Jedność, Kielce 2007 s. 450-4


            2. KONKURS lITERACKO-PLASTYCZNY„ Nie lękajcie się...”.Pocztówka dla Jana Pawła II z historią w tle w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka i 40 rocznicę powstania Solidarności.„CZŁOWIEK NIE JEST SAM, ŻYJE Z DRUGIMI,PRZEZ DRUGICH, DLA DRUGICH.CAŁA LUDZKA EGZYSTENCJA MA WŁAŚCIWY SOBIE WYMIAR WSPÓLNOTOWY – I WYMIAR SPOŁECZNY.” 
            Organizatorem konkursu „ Nie lękajcie się...”. Pocztówka dla Jana Pawła II z historia w tle w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka i 40 rocznicę powstania Solidarności jest Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Boruszowicach.
            Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych.Konkurs obejmuje dwie kategorie: literacką i plastyczną.
            Prace literackie powinny być inspirowane słowami św. Jana Pawła II ,, Człowiek nie jest sam, żyje z drugimi...” i przedstawiać istotne wartości takie jak: miłość i solidarność.
            Prace plastyczne mogą stanowić dowolną interpretację cytatu św. Jana Pawła II lub tytułu konkursu.
             KATEGORIE WIEKOWE:Konkurs literacki:
            Kategoria I - uczniowie klasy IV-VI
            Kategoria II - uczniowie klasy VII-VIII
            Konkurs plastyczny
            Kategoria I-przedszkolaki
            Kategoria II- uczniowie klasy I-III
            Kategoria III-uczniowie klasy IV-VI
            Kategoria IV- uczniowie klasy VII-VIIII
            WARUNKI UCZESTNICTWA

            Do udziału w konkursie uprawnia przesłanie na adres mailowy szkoły fotografii pracy konkursowej wykonanej zgodnie z kategoriami wymienionymi w punkcie
            Uczestnik powinien dostarczyć zdjęcie pracy na adres mailowy szkoły do dnia 31.10.2019 r.
            Prace muszą być wykonane indywidualnie .
            Uczestnik może dostarczyć po jednym zdjęciu pracy w każdej z kategorii.
            WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRAC KONKURSOWYCH
            Konkurs literacki:Krótka forma literacka możliwa do zamieszczenia na kartce pocztowej: np. wiersz, krótki list.Długość pracy: max 1 strona A5 (czcionka Times New Roman 12 pkt. , marginesy standardowe, interlinia 1,5)
            Prace należy dostarczyć pocztą mailową na adres :e-mail: boruszowiec@gazeta.plDo pracy należy dołączyć metryczkę , której wzór znajduje się na końcu regulaminu.Brak metryczki wyklucza pracę z udziału w konkursie.Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury konkursu za zgodność z tematyką konkursu oraz za walory literackie.Autorzy nagrodzonych prac oraz ich opiekunowie zostaną poinformowani o wynikach konkursu przez organizatora telefonicznie lub mailowo.
            Konkurs plastyczny:Fotografie prac wykonanych w formacie A5, dowolną techniką płaską ( nieprzestrzenną) należy przesłać na adres:e-mail: boruszowiec@gazeta.pl
            Do pracy należy dołączyć metryczkę , której wzór znajduje się na końcu regulaminu.Brak metryczki wyklucza pracę z udziału w konkursie.Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury konkursu za zgodność z tematyką konkursu, pomysł oraz estetykę wykonania.Autorzy nagrodzonych prac oraz ich opiekunowie zostaną poinformowani o wynikach konkursu przez organizatora telefonicznie lub mailowo.

             

            KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

            METRYCZKA :

            Kategoria: PLASTYCZNA / LITERACKA ( niepotrzebna skreślić)

            Tytuł pracy :………………………………………………………………………………….

            Imię i nazwisko autora :……………………………………………………………………..

            Klasa, nazwa placówki, adres, tel. :………………………………………………………..

            ………………………………………………………………………………………………….

            Imię i nazwisko opiekuna/nauczyciela :…………………………………………………….

            e-maile uczestnika i opiekuna:……………………………………………………………….

            nr-y telefonu uczestnika i opiekuna :……………………………………………………….

             

            Uczestnik oświadcza, że praca przesłana na konkurs jest wyłącznie jego autorstwa oraz że zapoznał się z regulaminem i akceptuje jego postanowienia. Uczestnik konkursu poprzez przesłanie pracy wyraża zgodę na jej ewentualną, nieodpłatną publikację (np. wystawa, strona internetowa ).Uczestnik poprzez przesłanie swojej pracy wyraża zgodę na przetwarzanie i publikację jego danych osobowych w zakresie organizacji konkursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

             

            ………………………….. .………………………… ...………………

            podpis uczestnika podpis rodzica podpis nauczyciela

             

             

            Oświadczenie

            Administratorem danych osobowych zawartych w niniejszym oświadczeniu jest Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach, ul. Szkolna 2 42-690 Boruszowice tel. 32 284-78-44, e-mail: boruszowiec@gazeta.pl. Inspektor Ochrony Danych: Przemysław Kawa, e-mail: iod@csw.edu.pl

            Zdjęcia i filmy będą publikowane przez okres obowiązywania niniejszej zgody, a Administrator zobowiązuje się w przypadku wycofania zgody do niezwłocznego usunięcia wszelkich zdjęć i filmów przedstawiających daną osobę z wyłączeniem sytuacji, w której osoba stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Celem rozpowszechniania wizerunku jest promocja szkoły. Informujemy również o przysługującym prawie do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, a także o prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego. Informujemy, że zezwolenie Administratorowi danych na rozpowszechnianie wizerunku jest dobrowolne. Niewyrażenie zgody będzie powodowało, że wizerunek Państwa dziecka nie będzie rozpowszechniany. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie w formie oświadczenia, które można złożyć w sekretariacie zespołu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

             

            Oświadczam, że wyrażam zgodę na rozpowszechnianie wizerunku mojego i mojego dziecka w związku z jego udziałem w Konkursie

             

            ……………………………………………………..

            (imię i nazwisko dziecka)

             

            zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz. U. 2017 r. poz. 880), w postaci zdjęć i filmów na stronie internetowej zespołu: www.zspboruszowice.szkolna.net , na szkolnym facebooku, w materiałach promujących szkołę, w lokalnej prasie.

             

            ………………………………………………………

            (czytelny podpis rodziców/prawnych opiekunów)

          • Powrót do Szkoły

          • Dyrektor Szkoły informuję Państwa, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu podtrzymał decyzję o powrocie całej szkoły do pracy w trybie stacjonarnym od dnia 19 października 2020. W związku z powyższym wszystkie klasy od poniedziałku rozpoczynają pracę w szkole.

             

            Bardzo proszę, aby do szkoły przychodziły tylko zdrowe dzieci, wyposażone w maseczki ochronne lub przyłbice. Proszę również o zwrócenie dzieciom uwagi na szczególną potrzebę dbania o higienę rąk.

             

          • Zdalne nauczanie 15-16.10.2020

          • Od czwartku ruszamy ze zdalnym nauczaniem. Poszczególne lekcje będą odbywać się w czasie zajęć szkolnych (według czasu trwania lekcji). Szczegółowy harmonogram lekcji na czwartek i piątek można zobaczyć w e-dzienniku. Zajęcia będą przeprowadzane w aplikacji Teams w czasie rzeczywistym. W celu zapewnienia zasad bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem będą trwały do 30 minut. Zadania i materiały, które nauczyciele będą kierować do uczniów umieszczone będą w dzienniku elektronicznym w zakładce „Zadania domowe”, a nie jak do tej pory w „Wiadomościach”. Usprawni to znacznie odbiór, gdyż wszystkie zadawane prace znajdziecie Państwo w jednym miejscu. Przypominam, że do odbioru załączników konieczne jest aktywne konto Office 365. Vulcan automatycznie przekieruje na stronę logowania Office’a.

            Mam ogromną nadzieję, że taki stan rzeczy potrwa tylko do piątku i wszyscy w zdrowiu będziemy mogli w poniedziałek 19 października spotkać się na zajęciach stacjonarnych w szkole.