Aktualności
PROJEKT "Wykorzystaj swoją szansę"
Dyrektor Szkoły informuje o rekrutacji uczestników do projektu „Wykorzystaj swoja szansę” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rekrutacja potrwa do 12 września 2014r.Zapraszamy uczniów klas IV do VI 2014 r. do wzięcia udziału w następujących zajęciach:
Nie taki polski straszny (zajęcia dla uczniów między innymi z trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji).
Mistrzowie słowa i pióra (celem zajęć jest między innymi rozwijanie umiejętności porozumiewania się w j. polskim, rozwijać zdolności twórcze, wyobraźnię i aktywność).
Poznajemy tajemnice przyrody (zajęcia mają rozwijać zainteresowania przyrodą, geografią poprzez między innymi obserwację przyrody, doświadczenia).
Matematyka do kwadratu (celem zajęć jest między innymi doskonalenie umiejętności z zakresu matematyki, jej zastosowania itp.).
Pokonać matematykę (zajęcia dla uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych).
Strona internetowa pomysłem na biznes (celem zajęć jest rozwijanie umiejętności projektowania stron internetowych).
Jak być pięknym dzięki grafice (celem zajęć jest rozwijanie umiejętności wykorzystywania grafiki komputerowej)
Easy English (zajęcia mają za zadanie między innymi poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań uczniów uzdolnionych z j. angielskiego).
Do udziału w projekcie zakwalifikowani zostaną uczniowie/uczennice, którzy/które: uczęszczają do szkoły objętej projektem,
są uczniami/uczennicami klas IV – VI w szkole objętej projektem, osiągającymi niskie wyniki w nauce i zagrożonymi wcześniejszym wypadnięciem z systemu oświaty – dotyczy zajęć wyrównawczych – dla uczniów z trudnościami,
są uczniami/uczennicami klas IV-VI w szkole objętej projektem, osiągającymi bardzo dobre wyniki w nauce – dotyczy zajęć rozwijających zainteresowania – dla uczniów uzdolnionych,
zostali zakwalifikowani na dodatkowe zajęcia przez Komisję Rekrutacyjną i dyrektora szkoły na podstawie dokumentu potwierdzającego rozpoznane potrzeby rozwojowe i edukacyjne (np. opinia wychowawcy, nauczyciela, pedagoga szkolnego, specjalisty, lekarza).
W pierwszej kolejności do zajęć rozwijających kompetencje kluczowe zostaną zakwalifikowani uczniowie/uczennice pochodzący z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.
ZAPRASZAMY!
XI Tarnogórski Bieg Sedlaczka.
Nowy Rok Szkolny i już pierwszy wspaniały sukces sportowy.
W sobotę 6 września 2014r. w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach odbył się XI Tarnogórski Bieg Sedlaczka w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.
Uczniowie szkół podstawowych startowali na dystansie 800m.
Szkołę reprezentowały drużyny składające się z 6 dziewczynek i 6 chłopców.
Uczniowie Naszej szkoły po wspaniałej sportowej rywalizacji drużynowo zajęli II miejsce, za Szkołą Podstawową nr 15.
W rywalizacji indywidualnej uczennica Naszej Szkoły - Aleksandra Łątka zajęła wysokie II miejsce.
Każdy ze startujących uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a zwycięskie drużyny puchar i medale.Wielkie gratulacje składamy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Skład Naszej drużyny
Dziewczęta:- Aleksandra Łątka, Wiktoria Mueller, Karolina Błaszczyk, Martyna Gruszka, Dominika Jaworek , Angelika Lubosz
Chłopcy:- Kacper Kasprzak, Patryk Swędrowski, David Bock, Marcin i Marcel Kubankowie.
Podziękowania dla rodziców, którzy zapewnili bezpieczny dowóz dzieci na zawody i nauczycielom za opiekę na zawodach.
WYWIADÓWKA
PIERWSZE SPOTKANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA (środa) O GODZ. 17.00.
WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Inauguracja Roku szkolnego 2014/2015
O godzinie 800 Msza Święta w Kościele.
Około godziny 9 00 rozpoczęcie w szkole oraz Akademia i Pasowanie Uczniów klas I
Podręczniki Klasa_I_-_podreczniki.pdf
WYPRAWKA SZKOLNA!
UWAGA RODZICE!!!
DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
Do kogo kierowana jest pomoc?
W roku szkolnym 2014/2015 pomoc skierowana zostaje do:
- uczniów z klas II-III szkoły podstawowej, uczniów w klasach II-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia
- uczniów klasy VI szkoły podstawowej, uczniów klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia
- uczniów klasy III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasy III liceum plastycznego, klasy III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej
- uczniów :
- słabowidzących,
- niesłyszących,
- słabosłyszących,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej
– posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczającym w roku szkolnym 2014/2015 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klasy I, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, liceów plastycznych lub ogólnokształcących szkół baletowych.
Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać „Wyprawkę szkolną”?
Zgodnie z założeniami programu w roku 2014 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników a w przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także zakupu materiałów edukacyjnych, uczeń może otrzymać tylko ze względu na jedno z trzech wyszczególnionych poniżej kryteriów:
- uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1456, z późn. zm.);
- uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r.o świadczeniach rodzinnych, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182, ze zm.), na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, uwzględniającej warunki lokalne, ekonomiczne i społeczne. Zgodnie z art. 7 tejże ustawy pomoc może być udzielona osobom i rodzinom w szczególności z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony ofiar handlu ludźmi, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze, trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej.
Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w danej gminie 5% ogólnej liczby uczniów klas II, III i VI szkoły podstawowej, klas II, III i VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasy III szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasy III liceum plastycznego oraz klasy III i IX ogólnokształcącej szkoły baletowej. Ww. liczba uczniów obejmuje również uczniów szkół prowadzonych przez ministra właściwego do spraw środowiska oraz Ministra Obrony Narodowej.
- niezależnie od dochodu uczniom niepełnosprawnym:
- słabowidzącym,
- niesłyszącym,
- słabosłyszącym,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej
– posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, pomoc w formie dofinansowania obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych (zgodnie z art. 3 pkt 24 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty - przez materiał edukacyjny należy rozumieć materiał zastępujący lub uzupełniający podręcznik, umożliwiający realizację programu nauczania, mający postać papierową lub elektroniczną) Powyższe nie ma zastosowania w przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2014/2015 do klasy I szkoły podstawowej, w przypadku gdy uczniowie ci korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Jak ubiegać się o pomoc ?
Aby otrzymać pomoc na zakup podręczników należy:
- złożyć wniosek do dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015 do dnia 11 września br. Wniosek może złożyć rodzic ucznia (prawny opiekun, rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka), pełnoletni uczeń, a także nauczyciel, pracownik socjalny lub inne osoby – za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.
Do wniosku należy dołączyć:
- w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina spełnia kryterium dochodowe należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – oświadczenie o wysokości dochodów. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – za-świadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego
- w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina nie spełnia kryterium dochodowego, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - należy dołączyć uzasadnienie.
- W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia niepełnosprawnego, do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
- rodzice (prawni opiekunowie) dokonują zakupu podręczników.
- zwrotu kosztów zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach, a w przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym – również koszt zakupu materiałów edukacyjnych dokona dyrektor szkoły po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości wartości pomocy.
- W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach, a w przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym – również zakupu materiałów edukacyjnych, jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego, osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych. W przypadku złożenia oświadczenia, należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków odpowiednio na zakup podręczników lub materiałów edukacyjnych tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna”.
- W przypadku zakupu podręczników dla grupy uczniów, koszt zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych jest zwracany rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinny dom dziecka) albo pełnoletnim uczniom po przedłożeniu potwierdzenia zakupu zawierającego: imię i nazwisko ucznia, nazwę i adres szkoły, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, wykaz zakupionych podręczników lub materiałów edukacyjnych, kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis osoby, która dokonała zakupu. Potwierdzenie zakupu wystawia podmiot, który dokonał zakupu, na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki i materiały edukacyjne.
- realizacja zwrotu kosztów zakupu podręczników, nastąpi do dnia 17 listopada 2014 r.
Zakończenie roku szkolnego
Wszystkich uczniów klas od 0 do III zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego na godz. 8.00 do sali gimnastycznej, a następnie na mszę świętą o godz. 9.00.
Uczniowie klas starszych rozpoczynają zakończenie mszą świętą o godz. 9.00 a następnie o godz. 10.00 uroczystym zakończeniem na sali gimnastycznej.
WYNIKI Z minikoszykówki
24 czerwca 2014r w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach odbyły się zawody miejskie w minikoszykówce dziewcząt i chłopców klas IV.
Dziewczynki wygrywając bardzo wysoko z zawodniczkami SP nr9 zajęły I miejsce. Nasza uczennica Karolina Błaszczyk zdobyła tytuł "Najlepszej zawodniczki Turnieju"
Natomiast chłopcy zajęli III miejsce ulegając po zaciętej sportowej "walce" drużynie SP nr9 i SP nr 3.
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.
GRATULUJEMY
21 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się Gala finałowa IX edycji konkursu „Szukałeś nas – Jesteśmy”. Wśród wszystkich uczestników z powiatu tarnogórskiego, uczennica naszej szkoły Magdalena Szołtysik zdobyła II miejsce w kategorii literackiej.
GRATULUJEMY RAZ JESZCZE!!!!
Uczennice naszej szkoły: Magdalena Szołtysik, Weronika Kontny i Karolina Pilarz wzięły udział w etapie rejonowym Konkursu Diecezjalnego "święty Jan Paweł II - życie i nauczanie". Wszystkie dziewczyny zakwalifikowały się do finału diecezjalnego, który odbył się 18 czerwca. W finale udział wzięli uczniowie z całej diecezji Gliwickiej. Uczestnicy wykazali się wiedzą nie tylko z życiorysu papieża, ale również jego nauczania. Podczas zmagań najlepsza okazała się Karolina Pilarz, która zajęła I miejsce.
Wyniki konkursu plastycznego
Oto uczeń pierwszej klasy Antek Wojsczyk, który zdobył I miejsce w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla Szkół Podstawowych
Serdecznie GRATULUJEMY!!!
WAŻNE
Zapraszamy do zakładki Informacje dla rodziców, gdzie można zobaczyć aktualny wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015
FESTYN SZKOLNY
Informujemy, że piknik odbędzie sie w pogodę i niepogodę 14 czerwca od godziny 12.00 do 20.00. Szczegółowe informacje można przeczytać na plakacie
GRATULUJEMY
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 i Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach zorganizowały XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA KLAS III-VI NA OPOWIADANIE "Moja podróż do...". Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Magdalena Szołtysik z kl. Va i otrzymała Nagrodę Dyrektora ZSP nr 2 Serdecznie gratulujemy!!!
PIKNIK NA SPORTOWO
Boisko trawiaste : godzina 13 00 – 13 45
GRY I ZABAWY NA WESOŁO KLASY I – III
( rywalizacja klas IA,IIA,IIIA- IB,IIB,IIIB)
Boisko wielofunkcyjne 14 00 – 17 30
MIĘDZYKLASOWE ROZGRYWKI SPORTOWE
godz. 14.00 – 14.35 klasa IVA - IVB
godz. 14.00 – 14.15 mecz piłki nożnej (chłopcy)
godz. 14.20 – 14.35 mecz minikoszykówki(dziewczęta)
godz. 14.40 – 15.15 klasa VA - VB
godz. 14.40 – 14.55 mecz piłki nożnej lub minikoszykówki (chłopcy)
godz. 15 00 – 15.15 mecz minikoszykówki(dziewczęta)
godz. 15.20 – 15.50 klasa VIA- VIB
(mecz minikoszykówki – 3 x 10minut)
skład; - 2 dziew.+2 chł. - na każdą część meczu inny)
„ BIJEMY REKORDY”
( w podskokach na skakance, rzutach do kosza, strzałach na bramkę)
godz. 16 00 – 16 20 – podskoki na skakance
godz. 16 20 - 16 40 – rzut z dwutaktu do kosza
godz. 16 40 - 17 00 – rzut z miejsca z 3 pozycji do kosza
godz. 17 00 - 17 20 – strzał na bramkę
Zapraszamy do czynnego udziału w zabawie sportowej!!
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE w Grand Prix TG na Stadionie "Gwarek".
Zawody sportowe w konkurencjach indywidualnych - w biegu na 60m, 300m, 600m dziewcząt, 1000m chłopców odbyły się 3 czerwca br. na Stadionie "Gwarek" w TG.
Nasza szkoła "wybiegała" 8 medali.
bieg na 60m chł. - II miejsce - Mateusz Wieczorek
bieg na 300m dziew. - I miejsce - Aleksandra Łątka , II miejsce Marta Szypulska,
bieg na 300m chł. - II miejsce - Kacper Kasprzak, III miejsce - Marek Rybok,
bieg na 600m dziew. - II miejsce Wiktoria Mueller , III miejsce - Angelika Kurek,
bieg na 1000m chł. - I miejsce - Sebastian Dworaczek.
Na zawodach tych ustanowiony został Nowy Rekord Szkoły w biegu na 300m dziewcząt - 49,50 sek. Rekordem tym może poszczycić się Aleksandra Łątka - uczennica klasy VA.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników.
Zdjęcia do pooglądania w Albumie Fotograficznym
ZAWODY W MINIKOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS V 28 maja br.
Szkoła Nasza była organizatorem zawodów w minikoszykówce dziewcząt i chłopców klas V.
Zawody te zostały zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Dziewczynki zajęły II miejsce, przegrywając ze SP Nr 9 w TG.Natomiast chłopcy sprawili miłą niespodziankę wygrywając z rówieśnikami ze SP N r 9 w TG i tym samym zajęli I miejsce.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uczeń naszej szkoły - Patryk Swędrowski.
Gratulujemy sukcesu.
Zdjęcia do pooglądania w Albumie Fotograficznym
PREZENT DLA NASZEJ PLANETY
Zapraszamy do pooglądania prezentacji multimedialnej, którą stworzyli nasi uczniowie i zdobyli II miejsce w konkursie PREZENT DLA NASZEJ PLANETY.
Serdecznie gratulujemy
Zawody sportowe w lekkoatletyce
20 maja 2014r. na stadionie "Gwarek" w Tarnowskich Górach odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Miasta w Biegach Sztafetowych".
27 osobowa reprezentacja naszej Szkoły wywalczyła aż 20 medali.
Najlepszym wynikiem może pochwalić się sztafeta szwedzka chłopców (400m - 300m - 200m - 100m) występująca w składzie: Mateusz Wieczorek, Kacper Kasprzak, Sebastian Dworaczek, Marek Rybok, która zdobyła I miejsce z bardzo dobrym wynikiem.
Pozostałe wyniki : sztafeta 4x 100m dziewcząt i chłopców zajęła 3 miejsce , I drużyna dziewcząt i II drużyna chłopców w sztafecie szwedzkiej też zajęła III miejsce.
Gratulujemy bardzo dobrych wyników.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale.
Zawody w czwórboju lekkoatletycznym
19 maja 2014r.odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym chłopców na obiektach Szk.Podst. nr 9 i Stadionie "Gwarek" w T.G.
Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Sebastian Dworaczek, Mateusz Wieczorek, Marek Rybok, Tomek Delęgowski, Jarek Wąsik, Jakub Gruszka zajęła III miejsce ulegając SP15 i SP9.
W punktacji indywidualnej uczeń Sebastian Dworaczek zajął II miejsce - 219 pkt
Na zawodach tych zostały poprawione 2 rekordy szkoły:
- w biegu na 1000 m - Sebastian Dworaczek - 3,25,9 min (najlepszy wynik zawodów)
- w biegu na 60 m - Mateusz Wieczorek - 8,4 sek (II wynik zawodów).
Bardzo dobrym wynikiem może poszczycić się też Tomek Delęgowski w rzucie piłeczką palantową - 47,5 m.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, a szkoła puchar.
Gratulujemy sukcesu.
Zdjęcia można pooglądać w Albumie fotograficznym
Archiwum Aktualności