• Historia szkoły

• Szkoła powstała w latach 60 – tych jako jedna z placówek budowanych z okazji 1000 – lecia Państwa Polskiego. Bobrowniki, dzielnica, w której zlokalizowana jest placówka, to rozległy obszar wyrobisk pokopalnianych, w których niegdyś wydobywano rudy cynku i ołowiu. Przed laty Bobrowniki były odrębną osadą wiejską, obecnie stanowią integralną dzielnicę Tarnowskich Gór – miasta położonego w samym centrum Górnego Śląska.

Wiele rodzin zamieszkuje Bobrowniki od pokoleń, stąd środowisko lokalne uchodzi za ściśle zintegrowane i przywiązane do swojej dzielnicy. Jeszcze do niedawna dominującym zajęciem mieszkańców było rolnictwo, wielu pracowało także w bytomskich kopalniach i tarnogórskich zakładach, takich jak „Tagor”, czy „Faser”. Obecnie, w związku z redukcją zatrudnienia i likwidacją wielu miejsc pracy, znaczna część mieszkańców przeszła na wcześniejszą emeryturę lub rozpoczęła na własną rękę działalność gospodarczą.

Życie kulturalne dzielnicy skupia się wokół imprez i inicjatyw podejmowanych przez szkołę oraz Katolickie Centrum Kultury, działające przy Parafii Przemienienia Pańskiego. O aktywność fizyczną mieszkańców dba natomiast lokalny Klub Sportowy, który posiada do swojej dyspozycji niewielki stadion.

Na uwagę zasługują walory krajobrazowe Bobrownik, uznawanych za jedną z najpiękniejszych dzielnic Tarnowskich Gór. Szkoła postrzegana jest przez mieszkańców Bobrownik jako placówka, która gwarantuje swoim podopiecznym solidne podstawy wykształcenia oraz zapewnia przyjazne dziecku i rodzinie warunki rozwoju.