• Czytam, bo lubię!

• W naszej szkole ruszyła innowacja pedagogiczna "Czytam, bo lubię ". Wdrożenie innowacji ma na  celu kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci, rozbudzanie ciekawości świata oraz kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki.  Na początek uczniowie  klasy 3 a przynieśli  ulubione książki do klasowego kącika czytelniczego. Niektórzy opowiadali o swoich lekturach, co zachęciło pozostałych  do poczytania  o  ciekawych przygodach  bohaterów.

Przypominamy także, że w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkolna biblioteka została doposażona w nowe książki.

• PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

• W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów i pracowników szkoły w dniu 11.10.2023. w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach przeprowadzono próbną ewakuację na wypadek pożaru. Jej celem było praktyczne sprawdzenie znajomości zasad ewakuacji z budynku szkoły przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w przypadku zaistnienia zagrożenia wywołanego pożarem lub innymi sytuacjami awaryjnymi. Po sygnale dźwiękowym ( 3 sygnały dzwonka następujące jeden po drugim) wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły opuścili budynek, oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi i udali się na boisko szkolne. Akcja przeprowadzona była bardzo sprawnie. Od momentu wszczęcia alarmu o zagrożeniu do chwili zebrania wszystkich uczniów na boisku szkolnym upłynęły 3 minuty 58 sekund. Po informacji przekazanej przez Dyrektora Szkoły - pana Marcina Rytczaka, że był to tylko alarm próbny, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas.

Miejmy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

• Drodzy Wolontariusze!

•

Przypominamy, że do 13.10.2023 można zapisywać się do Szkolnego Koła Wolontariatu. Podstawą uczestniczenia w SKW jest wypełniony i podpisany przez rodzica kontrakt. Kontrakty są do pobrania w sekretariacie szkoły.

Termin 13.10.2023 jest nieprzekraczalny. Po tym dniu wnioski nie będą już przyjmowane.

Z wolontariackim pozdrowieniem, pedagog:)