• Szkolne Koło Wolontariatu

• Czasem więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech,

dobre życzliwe słowo,

aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy.

Urszula Ledóchowska

Cele działalności Szkolnego Koła Wolontariatu:

• Uwrażliwienie na cierpienie, samotność i potrzeby osób i zwierząt.
          • Kształtowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie empatii i tolerancji.
          • Zapoznanie młodzieży z ideą wolontariatu oraz jej propagowanie.
          • Budowanie tradycji oraz działań zgodnie z założeniami programu wychowawczego.
          • Angażowanie się w działania na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, tworzenie więzi ze środowiskiem.
          • Inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.
          • Zawieranie głębokich, wartościowych przyjaźni i znajomości.
          • Kształtowanie umiejętności działania zespołowego.
          • Współdziałanie z organizacjami społecznymi i młodzieżowymi i charytatywnymi.
          • Możliwość wykorzystywania własnych umiejętności i doświadczeń.
          • Zdobywanie doświadczenia w nowych dziedzinach.
          • Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej.
          • Rozwijanie zainteresowań.

Realizowane działania Szkolnego Koła Wolontariatu:

• BohaterON - pisanie i wysyłanie kartek do Bohaterów Powstania Warszawskiego (październik 2019r.)
          • Książka Wspiera Bohatera - 09.10.2019r. (zbiórka książek)
          • Maraton Pisania Listów (listopad/grudzień 2019r.)
          • Anioł Mieszka Po Sąsiedzku - pisanie kartki świątecznej oraz wykonanie drobnych upominków dla seniorów (grudzień 2019r.)
          • Umilmy Dzieciom Święta - przygotowanie Jasełek dla dzieci z Przedszkola nr 12 (grudzień 2019r./styczeń 2020r.)
          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP)  - zbiórka charytatywna (styczeń 2020r.)
          • Anioł Mieszka Po Sąsiedzku - przygotowanie Dnia Kobiet i kwiatów dla seniorek (marzec 2020r.)
          • Anioł Mieszka Po Sąsiedzku - wykonanie kartki i kroszonki wielkanocnej dla seniorów (kwiecień 2020r.)

Koordynatorem SKW w Szkole jest pedagog szkolny: Kamila Niedobecka – Michałek, Asystentami koordynatora są nauczyciele: Magdalena Kurzok - Gacki i Izabela Ganc-Błaszczyszyn.