• Witam na mojej stronie!

•

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczę muzyki oraz prowadzę edukację wczesnoszkolną. Moją pasją jest rozwijanie wrodzonych dyspozycji muzyczno-rytmicznych, które drzemią w każdym dziecku, a także kształtowanie i doskonalenie umiejętności wokalnych. Od wielu lat prowadzę zespół wokalny "Bagatela", który ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Ponadto zespół jest często zapraszany na różne uroczystości i koncerty. Wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu uzdolnień artystycznych jest nieodłącznym elementem mojej pracy. Moje doświadczenia w pracy z dziećmi dały mi pewność, że obcowanie z muzyką rozwija aktywną i twórczą wyobraźnię dziecka, aktywizuje myślenie, rozwija  i wzbogaca sferę uczuć, rozwija osobowość dziecka. Własne działania muzyczne i popularyzatorskie są mi pomocne w mojej pracy z dziećmi ale zachęcają także innych do tworzenia.

Konkurs pięknej kaligrafii

I miejsce       Nadia Janik i Paweł Szwarc

II miejsce           Julia Dudek i Jakub Korzonek

III miejsce        Milena Bramorska i Marcelina Popanda

W roku szkolnym 2017/2018 uczyłam klasę IIIc.

W październiku uczniowie kl. IIIc brali udział w KONCERCIE JESIENNYM dla rodziców i nauczycieli, zorganizowanym w świetlicy szkolnej.

W listopadzie uczeń PAWEŁ ZAKRZEWSKI reprezentował szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym w SP nr 10 w Tarnowskich Górach.

W grudniu uczennice kl.IIIc, wraz z zespołem wokalnym "Bagatela", brały udział w eliminacjach MIEDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK organizowanego przez Fundację Międzynarodowego Festiwalu w Będzinie: Amelia Banasik, Barbara Hadyk, Marta Łukasik, Natalia Kluge, Małgorzata Kozłowska i Marzena Siwy.

W grudniu odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń w internecie "Przemoc w cyberprzestrzeni".

W grudniu reprezentacja naszej klasy brała udział w Zawodach Sportowych o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry: Amelia Banasik, Mateusz Badura,Tomasz Duma, Małgorzata Kozłowska, Maciej Maligłówka, Jolanta Protzek i Paweł Zakrzewski.

W marcu odbył się SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY. Naszą klasę reprezentowali uczniowie: Cyroń Kinga, Gaś Maja, Kluge Natalia, Kozłowska Małgorzata, Maniara Piotr, Pełka Jacek, Protzek Jolanta, Spałek Kamil i Zakrzewski Paweł.

NATALIA KLUGE reprezentowała szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym klas III.

W kwietniu odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem "Szkoła w poezji dziecięcej". Natalia Kluge wyrecytowała tekst "Szkoła Miechowska".

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR 2018 otrzymał PAWEŁ ZAKRZEWSKI.

W kwietniu kl.IIIc brała udział w lekcji otwartej z zakresu edukacji muzycznej. Na lekcję zaproszeni byli rodzice i nauczyciele.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy IIc brali udział w konkursach:

1. Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK sprawdzian zintegrowany:

Kinga Cyroń, Barbara Hadyk, Natalia Kluge, Maciej Maligłówka, Paweł Zakrzewski

2. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR:

Paweł Zakrzewski, Maciej Maligłówka, Tomasz Duma

Paweł Zakrzewski uzyskał wynik BARDZO DOBRY oraz zajmuje pierwsze miejsce w powiecie.

3. Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny BAKAŁARZ:

Kinga Cyroń, Maja Gaś

Finalistki Ogólnoposkiego Konkursu w Miasteczku Galicyjskim - Nowy Sącz

4. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA:

Jolanta Protzek, Kinga Cyroń, Natalia Kluge, Kamil Spałek

Jolanta Protzek reprezentowała szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

5. Konkurs Papieski MARYJA W ŻYCIU PAPIEŻA JANA PAWŁA II:

Natalia Kluge, Marzena Siwy, Marta Łukasik

Natalia Kluge i Marzena Siwy zajęły II miejsce w konkursie prezentując piosenkę "Cały Twój jestem" (sł. i muz. Barbara Marek).

• barbaramarek5@gmail.com